Konfekcjonowanie – jakie korzyści oferuje dla firm z branży e-commerce?

Konfekcjonowanie to usługa głównie skierowana do firm z branży e-commerce. Bezapelacyjnie zadbanie o estetykę, poprawność komplementacji, terminowość oraz bezpieczeństwo produktów to podstawa.

Pojęcie konfekcjonowania zostało wyjaśnione w jednym z poprzednich artykułów – Fulfillment, Konsolidacja… Kilka Zdań O Podstawowych Terminach W Logistyce, dlatego w tym wpisie skupimy się tylko na rzeczywistych korzyściach płynących z tego modelu współpracy.

Konfekcjonowanie kluczowym narzędziem dla sklepów internetowych

Jako klienci cenimy sobie możliwość dokonywania zakupów przez Internet. Z pewnością jest to bardzo wygodne oraz szybkie. Tak naprawdę za pośrednictwem sklepów internetowych możemy zakupić każdy produkt. Wraz z biegiem czasu oczekiwania klientów względem zamawianego produktu, obsługi klienta i szybkości dostawy rosną, a zaspokojenie ich potrzeb stanowi niemałe wyzwanie dla firm. Tutaj z pomocą przychodzi usługa konfekcjonowania, której największą zaletą jest przyspieszenie czasu realizacji zamówienia. Bardzo ważne jest wskazanie, że tego typu usługa nie ogranicza się tylko i wyłącznie do włożenia produktu w nowe opakowanie. Konfekcjonowanie zawiera szereg elementów, do których zaliczmy m.in. śledzenie etapu realizacji zamówienia, czy też uzupełnienie informacji o produkcie, takie działanie umożliwia sprawniejszą realizację zamówienia.

Usługa konfekcjonowania jako narzędzie budowania pozytywnego wizerunku marki i lojalności klientów

Tworzenie trwałych relacji z klientami, poprzez estetyczne opakowanie, ale również dodatki, jakie mogą znaleźć się w otrzymanej przesyłce to kolejna korzyść płynąca z usługi konfekcjonowania. Bierzemy tutaj pod uwagę różnego rodzaju materiały reklamowe, próbki oraz gadżety. Takie działanie sprawia, że klient czuje się doceniony, ponieważ otrzymał coś więcej niż sam produkt. Estetyczne opakowanie, wysokiej jakości produkt oraz dodatkowe elementy sprawią, że klient będzie zadowolony z zakupu, co może przełożyć się na to, że zdecyduje się na złożenie kolejnego zamówienia. Takie działanie ma również na celu budowanie dobrego i spójnego wizerunku przedsiębiorstwa.

Przepakowanie produktu do innego opakowania, pozwala na dostarczenie zamówienia do klienta w estetyczny oraz bezpieczny sposób. Firma może umieścić na opakowaniach swoje logo, czy też utrzymać opakowanie w kolorystyce firmy, co będzie wpływało na pozytywny odbiór marki przez klientów. Konkretna identyfikacja wpływa na atrakcyjność produktu oraz sprawi, że w przyszłości klient będzie kojarzył markę z dobrą jakością oraz estetycznym wykonaniem.

Zwiększenie bezpieczeństwa dostawy

Zwiększenie bezpieczeństwa to kolejna zaleta, która wpływa na jakość realizacji zamówienia. Usługa konfekcjonowania zawiera możliwość foliowania produktów i wypełnienia wolnej przestrzeni w paczce np. specjalnym kartonowym wypełniaczem, dzięki czemu zwiększamy jego ochronę przed czynnikami zewnętrznymi np. zabrudzeniami, czy przesuwaniem się produktów w trakcie transportu.

Konfekcjonowanie i korzyści dla branży e-commerce

Konfekcjonowanie w LCL Logistic

Jak możemy zauważyć korzystanie z usługi konfekcjonowania to z pewnością bardzo duże ułatwienie dla firm. Klienci mają coraz większe oczekiwania względem zamawianych produktów, ich formy opakowania, oznaczenia oraz estetyki. Aktualnie nie liczy się sam produkt, który ma zaspokajać potrzeby, ale wszystkie dodatkowe elementy. Skorzystanie z usług operatora logistycznego pozwoli na zaspokojenie oczekiwań klientów względem realizowanego zamówienia. Firma LCL Logistic posiada w ofercie profesjonalne usługi konfekcjonowania. Jeśli zastanawiasz się nad wyborem operatora logistycznego, który wspomoże Twój biznes e-commerce, to warto zainteresować się naszymi usługami. Przekonaj się sam!