fbpx

Intermodalny hub logistyczny

LCL Intermodalny Hub logistyczny w Niedoradzu w woj. Lubuskim​

LCL Intermodalny Hub Logistyczny Niedoradz

Przed nami nowy etap w naszej firmie, którym jest powstanie Konsorcjum „LCL Intermodalny Hub Logistyczny Niedoradz”. Od czerwca 2023 roku jesteśmy właścicielami nieruchomości w Niedoradzu, gdzie planujemy stworzyć innowacyjne centrum logistyczne, stanowiące połączenie transportu kołowego i kolejowego. Oferujemy tu usługi takie jak załadunek i wyładunek wagonów kolejowych, czy przechowywanie na placu składowym.

Intermodalny Hub Logistyczny - Niedoradz, woj. Lubuskie

Wizja ESG

Nasza inwestycyjna koncepcja nie tylko obejmuje praktyczny rozwój, ale także implementuje zasady Environmental Social Governance (ESG). Dążymy do stworzenia niskoemisyjnego centrum logistycznego, redukując ślad węglowy zarówno w realizacji, jak i eksploatacji inwestycji.

Strategiczne położenie Niedoradza

Niedoradz znajduje się w pobliżu głównych arterii drogowych i stanowi centralny punkt dla transportu drogowego i kolejowego. Jego lokalizacja sprawia, że jest doskonałym intermodalnym hubem logistycznym i przeładunkowym, dostępnym dla dróg i sieci kolejowej.

Poszukujemy partnerów

W planowanej inwestycji skupiamy się na połączeniu transportu kołowego z kolejowym, co wymaga rozbudowy bocznicy kolejowej. W związku z tym, poszukujemy partnerów biznesowych, którzy chcieliby wesprzeć nas w pełnym wykorzystaniu możliwości rozwojowych.

Konsorcjum i Cele Projektu

Konsorcjum składa się z firm z grupy LCL oraz lokalnych przedsiębiorców, którzy zainicjowali ten projekt. Naszym celem jest otwarcie centrum logistycznego, wykorzystując istniejącą infrastrukturę, tor kolejowy oraz budowę pełnowymiarowej bocznicy kolejowej. Dzięki temu, korzystając z Funduszy Europejskich na Infrastrukturę oraz przewidywanego KPO, mamy realne szanse na zrealizowanie tego projektu.

W ramach pozyskania wsparcia finansowego, podpisaliśmy umowę z czołowym analitykiem zajmującym się pozyskiwaniem funduszy w instytucjach europejskich i krajowych. Ponadto, podjęliśmy działania w celu utworzenia podstrefy KSSSE oraz nawiązaliśmy współpracę z Uniwersytetem Zielonogórskim dla wsparcia naukowo-technologicznego.

Interesuje Cię nasz intermodalny hub logistyczny?

W przypadku zainteresowania współpracą lub uzyskaniem dodatkowych informacji, zachęcamy do kontaktu z koordynatorem projektu Jerzym Kwiatkowskim pod adresem mailowym: dordcazarzadu@lcl-holding.com lub telefonicznie: +48 662 480 055.