fbpx

Centrum logistyczne

Idealne położenie dla usług logistycznych i spedycyjnych

Co to jest centrum logistyczne?

Aby zrozumieć jaką rolę pełni centrum logistyczne w funkcjonowaniu gospodarki, trzeba najpierw zastanowić się, czym właściwie jest logistyka. Logistyka łączy proces planowania, kontrolowania i realizacji przepływu wszelkich towarów oraz informacji w celu zaspokojenia wymagań klientów. To jeden z najważniejszych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem.

Bez wzorowej koordynacji działań logistycznych dostarczenie właściwemu klientowi właściwych produktów w nienaruszonym stanie oraz zgodnej ilości, odpowiednim czasie i w rozsądnych kosztach nie byłoby możliwe. Ze względu na obszar zainteresowań logistykę można podzielić na różne dziedziny. Są to m.in. logistyka zaopatrzenia, logistyka produkcji, logistyka dystrybucji, logistyka magazynowa, logistyka transportu.

Centrum logistyczne to zarówno obiekt jak i organizacja realizująca wszelkiego rodzaju usługi logistyczne takie jak: przyjmowanie towaru, jego magazynowanie, przeładunek, wydawanie czy transport. Jeszcze inaczej centrum logistyczne, to obiekt posiadający organizację i infrastrukturę umożliwiającą niezależnym przedsiębiorstwom wykonywanie na towarach operacji związanych z ich magazynowaniem i transportem pomiędzy nadawcą a odbiorcą. W tym także obsługę przewozów intermodalnych. Transport intermodalny, czyli odbywający się różnymi kanałami, tzn. np. taki, którego jeden etap odbywa się drogą morską a inny lądową.

Centrum logistyczne w województwie lubuskim

LCL LOGISTIC jest jednym z niewielu tego typu przedsiębiorstw w województwie lubuskim. Dodatkowo jesteśmy młodą, prężnie rozwijającą się firmą. 
Świadczymy usługi logistyczne i transportowe na najwyższym poziomie, w kilku dostępnych systemach. Między innymi door-to-door i just in time.

Budynek firmy LCL Logistic, przed nim pojazdy floty LCL Spedition do transportu międzynarodowego

Jak działa centrum logistyczne?

A jak działa centrum logistyczne? Którymi elementami dysponujemy i czego możesz od nas oczekiwać? Posiadamy nowoczesny, w pełni wyposażony obiekt biurowy i magazyn, umożliwiający nie tylko magazynowanie towarów, czy szybki przeładunek aut, ale także rozładunek/załadunek kontenerów. Możemy kompletować zamówienie odbiorcy, rozładowując je z kilku aut na magazyn i ładując je do jednego auta tak, by pełne zamówienie dotarło do klienta w dogodnym dla niego terminie.

Oferujemy usługi transportowe i spedycyjne, obejmujące zarówno dobór odpowiedniego środka transportu, dokumentację przewozu jak i sam transport. Pośredniczymy w dystrybucji towarów, tzn. przewozimy je między producentem a hurtownią lub firmą kurierską dostarczającą towary do klientów detalicznych.

Jeśli zamówienie jest wystarczająco duże, chętnie dowozimy towar bezpośrednio do końcowego odbiorcy. Realizujemy także dostawy na linie produkcyjne oraz ekspresowe transporty bezpośrednie pomiędzy nadawcą a odbiorcą. W obrębie naszego centrum znajdują się również myjnia oraz serwis samochodowy. Jak na centrum logistyczne przystało, znajdujemy się na obrzeżach miasta, w pobliżu drogi ekspresowej, w naszym przypadku jest to droga S3.

Auta dostawcze i ciężarowe floty LCL Spedition przed budynkiem firmy logistycznej LCL Logistic

Co wyróżnia nasze centrum logistyczne?

Centrum logistyczne to najbardziej złożony segment infrastruktury logistycznej, który zazwyczaj jest zlokalizowany w pobliżu międzynarodowych arterii transportowych. Może ono być wyposażone w takie elementy jak: intermodalny węzeł transportowy, nowoczesne powierzchnie magazynowe, platformy przeładunkowe, nowoczesne obiekty biurowe, punkt technicznej obsługi i napraw środków transportu, infrastrukturę informatyczną i inne. Nasze centrum logistyczne, posiada wszystkie te udogodnienia.

Najnowocześniejsza infrastruktura

Zajmujemy się szeroko pojętą logistyką magazynową. Posiadamy również powierzchnie magazynowe do wynajęcia klasy A, które umożliwiają nam rozmieszczenie towarów na sześciu poziomach, do wysokości 14 metrów. Ponadto na całej powierzchni magazynu panuje stała temperatura, która nie spada poniżej 15 stopni. Dostarczymy, zanim doliczysz do trzech – 24 h na dobę / 7 dni w tygodniu.

Idealne położenie

Siedziba LCL LOGISTIC znajduje w zielonogórskiej Strefie Aktywności Gospodarczej. W pobliżu naszej firmy znajduje się także administracja celna, co znacznie przyspiesza transport towarów za granicę.

Teren inwestycyjny, na którym usytuowana jest nasza firma, jest wprost stworzony dla usług logistycznych. Bliskość drogi ekspresowej S3 pozwala nam ominąć miejskie korki, a tym samym znika problem z dojazdem do naszego magazynu i transportem towarów. Dotrzesz do nas w okamgnieniu.