Konfekcjonowanie
Kompleksowe przygotowanie artykułu do sprzedaży
Co to jest konfekcjonowanie?
Choć konfekcjonowanie obejmuje różne czynności, w których rezultacie produkt nadaje się do sprzedaży i wysyłki, to w skrócie można powiedzieć, że jest to opakowanie artykułu. Nie trzeba chyba nikogo przekonywać do tego, że atrakcyjna prezentacja produktu wpływa na wyniki sprzedażowe – dotyczy to również produktów zakupionych przez Internet. Ich rozpakowywanie wzbudza żywe emocje, które odpowiednio wykorzystane, skłonią klienta do ponownego zapoznania się z naszą ofertą.
Właśnie na tym skupia się konfekcjonowanie. Chodzi o to, by w taki sposób zapakować lub przepakować produkty, by bez zmiany ich właściwości nadać im bardziej atrakcyjną formę. Trzeba to zrobić tak, aby produkty były bezpieczne na czas transportu. W rezultacie otrzymujemy atrakcyjny, gotowy do wysłania produkt, który trafi w ręce klienta.


Konfekcjonowanie towaru – na czym polega?
Błędem byłoby sprowadzenie konfekcjonowania wyłącznie do włożenia zamówionych towarów do ładnego opakowania i wysyłki. Poprawnie przeprowadzone jest wieloetapowym procesem, dzięki któremu możliwa jest jego sprawnie przeprowadzona dalsza wysyłka. W skład tego procesu wchodzi między innymi:
- Umieszczanie oznaczeń na opakowaniu (kodów QR czy kreskowych)
- Uzupełnienie dotychczasowych informacji na opakowaniu (np. etykiety w języku używanym w kraju docelowym, składu, zastosowania)
- Umieszczanie dodatkowych produktów w opakowaniu (np. testerów, gratisów, materiałów reklamowych)
- Zmiana opakowań i pakowanie w nowe, przygotowane dla klienta końcowego opakowania, które są również łatwiejsze w transporcie
- Foliowanie (ręczne lub maszynowe), tak by wysyłany produkt był w pełni zabezpieczony
Konfekcjonowanie standów reklamowych
Kartonowe standy reklamowe to jedna z coraz bardziej popularnych form reklamowych. W dzisiejszych czasach możemy je zauważyć w prawie każdym większym sklepie. Konfekcjonowanie standów reklamowych (ekspozytorów) polega na ich złożeniu i uzupełnieniu towarami, które mają być rozstawione w docelowym sklepie. Innymi słowy, jest to usługa polegająca na przygotowaniu standu reklamowego (POSM), jego zatowarowaniu wg. planogramu wymaganymi przez zleceniodawcę materiałami/produktami, oraz rozwiezienie ich przy pomocy naszej floty do każdej, wskazanej przez zleceniodawcę, lokalizacji. Usługa wykonana u nas jest kompleksowa.
Konfekcjonowanie kosmetyków

Konfekcjonowanie odzieży
Konfekcjonowanie odzieży jest bardzo istotnym elementem w budowaniu marki, zwłaszcza w odniesieniu do producentów oferujących prestiżowe kolekcje i modele. Każdy zamówiony produkt powinien zostać spakowany dokładnie według zamówienia. Dotyczy to zarówno modelu, jak i rozmiaru ubrania. Nie ma tu miejsca na żadne pomyłki. Opakowanie powinno ponadto być odpowiednio oznakowane danymi do wysyłki. Powinno też chronić przed ewentualnymi zabrudzeniami w trakcie transportu.
Foliowanie
Foliowanie pozwala zabezpieczyć gotowe produkty przed czynnikami zewnętrznymi i ewentualnymi uszkodzeniami, które mogłyby zaistnieć w trakcie transportu. W przypadku delikatnych produktów folia chroni przed ich stłuczeniem, przesuwaniem się w obrębie kartonu, a nawet uszkodzeniami mechanicznymi (folia bąbelkowa). W zależności od produktu i wymagań klientów foliować można na zimno i na gorąco.
Etykietowanie
Etykietowanie to istotny element konfekcjonowania, dzięki któremu łatwiejsze jest zarządzanie zamówieniami, identyfikacja gotowych paczek i ekspedycja. Etykiety wykorzystujące kody QR lub kreskowe stanowią ważny element w systemie zarządzania i kontroli zamówień, dzięki któremu możliwe jest śledzenie statusu zamówienia i lokalizacji paczki na każdym etapie prac.
Działania niestandardowe
Masz zamówienie inne niż wszystkie? Gonią Cię terminy? Jeśli z tych lub innych powodów Twoje zamówienie jest inne, niż standardowe – zapraszamy do kontaktu. Wykonujemy wszystkie związane z konfekcjonowaniem usługi, jesteśmy przekonani, że będziemy w stanie zrealizować również Twoje zamówienie.

Konfekcjonowanie a kompletacja – różnice
Osoby zajmujące się logistyką z pewnością wielokrotnie natknęły się zarówno na termin konfekcjonowanie, jak i kompletacja, w odniesieniu do otrzymywanych zamówień i przygotowania ich do wysyłki. Jednak między zagadnieniami mieszczącym się pod terminem konfekcjonowanie a kompletacja zachodzą pewne różnice. Kompletacja bowiem odnosi się do przygotowywania zamówień w kontekście zebrania i łączenia ładunków znajdujących się w różnych miejscach, natomiast konfekcjonowanie jest skoncentrowane na właściwym spakowaniu i przygotowaniu towaru do wysyłki.