To był rok pełen wyzwań i sukcesów!

Rok 2022 dla LCL Logistic był bardzo pracowitym oraz wyjątkowym czasem. Przeczytajcie, co w tym roku u nas się wydarzyło.

Certyfikaty ISO

Celem przedsiębiorstwa jest możliwość kompleksowej realizacji najbardziej wymagających projektów. Motywuje nas to do działania oraz podnoszenia jakości oferowanych usług. To właśnie chęć rozwoju sprawiła, że w tym roku udało nam się uzyskać, aż trzy certyfikaty ISO potwierdzające wysoką jakość oferowanych usług poprzez zgodność ze standardami w zakresie Systemu Zarządzania Jakością, Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności oraz Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy.

Pracownicy i bezpieczeństwo 

W LCL Logistic stawiamy na rozwój naszych pracowników. Poprzez liczne szkolenia rozwijamy umiejętności i kompetencje naszego zespołu. Zorganizowaliśmy szkolenie teoretyczne, praktyczne oraz egzamin UDT, które uprawniają do obsługi wózków widłowych (I WJO). Przeprowadziliśmy kurs pierwszej pomocy, który obejmował najważniejsze elementy z tego zakresu. Również w celu podniesienia standardów bezpieczeństwa zdecydowaliśmy się na zmianę i aktualizację oznakowania poziomego oraz pionowego na magazynie.

Efektywność

Mierzymy wysoko, dlatego ciągle stawiamy przed sobą coraz większe cele, a na 2023 rok postawiliśmy poprzeczkę bardzo wysoko. Nasz zespół w 2022 roku pobił rekord i w przeciągu jednego dnia przyjął oraz wydał 823 palety, przy czym najkrótszy czas rozładunku pojazdu wyniósł 26 minut, a średni czas załadunku pojazdu 47 minut. 

Wsparcie

Pomoc innym to zdecydowanie obszar, w którym również chcemy działać. We współpracy z LCL Spedition mogliśmy udzielić wsparcia dla Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, który poszukiwał miejsca do przechowania sprzętu medycznego. Dołożyliśmy również swoją cegiełkę przy rozładunku, konfekcjonowaniu, załadunku, zabezpieczeniu oraz transporcie darów z lokalnych zbiórek, które zostały przetransportowane do najbardziej potrzebujących regionów w Ukrainie. W szczytowym okresie pomocy dla Ukrainy pracowało w naszej siedzibie jednocześnie ponad 50 wolontariuszy, a cała akcja była możliwa dzięki zaangażowaniu firmy Ford Germaz Zielona Góra! 

Rozwój

Bardzo ważnym dla nas wydarzeniem było wybudowanie i uruchomienie nowego magazynu, dzięki któremu uzyskaliśmy dodatkowe 5 000 miejsc paletowych na regałach wysokiego składowania. Zakupiliśmy również wózki systemowe Jungheinrich EKX 516, dzięki którym praca na magazynie została usprawniona i częściowo zautomatyzowana. 

Ten rok zaliczamy z pewnością do udanych. Z ogromną motywacją możemy wkroczyć w Nowy Rok 2023 i cały czas dążyć do poprawy efektywności oraz jakości oferowanych usług, tak aby spełniać wszystkie potrzeby i oczekiwania naszych Klientów.