Grupa LCL dla mieszkańców Ukrainy

W ostatnich tygodniach uwaga całego świata skupiona została na tragedii, która dotknęła naszego wschodniego sąsiada i której zaistnienie — do niedawna — wydawało się nam totalną abstrakcją. Nie będziemy opisywać tu sytuacji, z której przebiegiem jest na bieżąco każdy obywatel Europy… Nie będziemy komentować tego, na co tak naprawdę nie ma komentarza. Chcemy dołączyć się do działań pomocowych, które rozlały się na cały nasz kraj, chcemy być kolejnym głosem mówiącym: „Ukraino, jesteśmy z Tobą”. Chcemy działać.

Wolelibyśmy nie mieć okazji do tych działań, marzy nam się, by termin „wojna” w jak najkrótszym czasie znów stał się dla nas wszystkich odległym… Jednak w tym momencie każdy z nas z lękiem czeka na kolejne informacje płynące z Ukrainy oraz zastanawia się, czego mogą potrzebować ludzie tam mieszkający i w jaki sposób im pomóc. Polska otworzyła swoje granice dla osób uciekających z Ukrainy przed wojną, Polacy licznie oferują ukraińskim obywatelom możliwość zamieszkania i zatrudnienia, wiele organizacji pozarządowych pomyślało również o zabezpieczeniu zwierząt, by ich właściciele nie musieli pozostawiać na Ukrainie swoich czworonożnych członków rodzin.

Jednak nie każdy z Ukrainy chce lub ma możliwość wyjechać… Oczywiste jest, iż cała masa ludzi, pozbawiona z dnia na dzień możliwości zarobkowania, pozbawiona niekiedy domów i dorobków swego życia, potrzebuje pomocy reszty świata, by przetrwać… by przeżyć.

Grupa LCL dla mieszkańców Ukrainy

Pomoc dla mieszkańców Ukrainy

Od soboty w halach magazynowych spółek LCL Holding trwa segregowanie, pakowanie, załadowywanie. Każdy pomaga tak, jak pozwalają mu jego zasoby i możliwości — my, jako firma zajmująca się transportem, logistyką i spedycją, postanowiliśmy udostępnić swoje magazyny oraz własnymi pojazdami przetransportować wszystkie dary, które od soboty właśnie spływają do nas z całego województwa. Spójrzcie na zdjęcia… na tych wszystkich ludzi, dających swoją darmową pracę, na te wszystkie ofiarowane rzeczy i produkty spożywcze… magazyny LCL Logistic w ten weekend stały się jednym z piękniejszych miejsc w naszym kraju i nie da się tych obrazów oglądać bez wzruszenia, podszytego jednocześnie myślą, że lepiej by było nie mieć okazji do tego rodzaju wzruszeń i działań…

Ogromne brawa dla:

  • Związku Ukraińców w Polsce,
  • Fundacji HIFI,
  • Grupy Eksploracyjnej Nadodrze,
  • Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego,
  • Urzędu Miasta Zielona Góra.

To oni są inicjatorami zbiórek pomocy dla mieszkańców Ukrainy, organizowanych na terenie województwa lubuskiego oraz w samym mieście Zielona Góra, oni dostarczają od soboty przedmioty zbiórki do naszych magazynów, a ilość tych darów jest imponująca…

Ogromne brawa dla wszystkich, którzy postanowili dołączyć się do pomocy, dla każdej osoby, która postanowiła uszczuplić swój domowy budżet, by zakupić produkty z myślą o ludziach, których nawet nie znają i nigdy nie poznają, ale których dotknęła tragedia wojny, i które nie przetrwają bez pomocy reszty świata.

Kolejne brawa dla firm: e-obuwie.pl oraz  Fiegie Zielona Góra za zorganizowanie i dostarczenie kartonów, w które zostały zapakowane dary… a naprawdę potrzebowaliśmy tych kartonów ogromne ilości.

Dziesiątki samozwańczych wolontariuszy, od soboty uwijają się na magazynie, segregując i pakując. To pracownicy naszej firmy, pracownicy wymienionych wyżej podmiotów, organizatorzy poszczególnych zbiórek,  ale także osoby, które zgłosiły się do nas, gdy usłyszały o akcji. Każdy może pomóc, a kolejna para rąk jest na wagę złota, zwłaszcza że w grupach spółek LCL Holding będziemy działać do środy.

Wśród zwożonych darów przeważają leki, produkty żywieniowe (zwłaszcza suchy prowiant), ale także artykuły dla zwierząt, napoje, odzież, środki czystości, zabawki… wszystko to, po co udajemy się prawie każdego dnia do sklepu, nie zastanawiając się nad tym, jak byśmy funkcjonowali pozbawieni takiej możliwości…

Współpraca LCL Logistic i LCL Spedition

Dwa pojazdy ciężarowe z floty LCL Spedition załadowane. Sami jeszcze nie wiemy, ile ich wyruszy — transport zaplanowany został na środę i do tego czasu będą trwały intensywne prace w naszym magazynie. Wszystkie leki trafią bezpośrednio do Szpitala Polowego w Tarnopolu. Do Tarnopola trafi również pozostała część transportu, która zostanie przekazana  fundacjom oraz cerkwiom, a one z kolei rozdysponują je pomiędzy najbardziej potrzebujące osoby. 

Mamy świadomość, że dary z naszego województwa to kropla w morzu potrzeb, jednak jesteśmy szczęśliwi i dumni, że możemy być częścią działań, które zebrane w całość, przestają być tylko kroplą. Magazyny LCL Logistic wypełnione darami oraz ludźmi, którzy przyszli tu, by pomóc, wręcz zioną niesamowitą energią — czuje ją każda osoba tu obecna. Jesteśmy tu dla mieszkańców Ukrainy.