Nowy rok, nowe magazyny, nowi my

Większość mieszkańców Zielonej Góry oraz okolic, doskonale kojarzy siedzibę Lubuskiego Centrum Logistycznego, firmy od 2015 roku funkcjonującej jako jeden z kluczowych inwestorów zielonogórskiej strefy przemysłowej. Głównymi płaszczyznami jej działalności były usługi związane ze spedycją, transportem i logistyką.

W ostatnich miesiącach Lubuskie Centrum Logistyczne przekształciło się w grupę spółek LCL, dotychczasowa popularna nazwa przestała funkcjonować a zarząd spółek skupił się na rozwoju działalności w obrębie wspomnianych wcześniej branż oraz na eksploracji w kierunku nowych. Tak właśnie została wyodrębniona między innymi spółka LCL Logistic, koncentrująca swoją działalność na usługach logistycznych.

Powierzchnie magazynowe LCL Logistic

Powierzchnie magazynowe LCL Logistic to obecnie 10 000 m kw. Na początku roku do użytku oddane zostały nowe magazyny, przez co ilość miejsc paletowych zwiększyła się do 8 000. Magazyny posiadają wysoką klasę A oraz są częściowo zautomatyzowane. Firma skupiona jest na logistyce kontraktowej oraz obsłudze branży e-commerce, oferując pełen zakres świadczonych usług.

Nowe powierzchnie magazynowe to nie tylko możliwość obsługi większej ilości klientów i rozwój dla samej firmy, to także nowe miejsca pracy dla mieszkańców regionu, tak potrzebne w dobie trwającego wciąż kryzysu ekonomicznego i zawirowaniach europejskiej gospodarki. Jednocześnie trwają aktywne poszukiwania terenów pod nowe inwestycje, by móc realizować kolejne cele, gdyż na terenie wspomnianej strefy przemysłowej zrobiło się ciasno.

Nowe magazyny LCL odegrały już ważną rolę przy działaniach pomocowych dla obywateli Ukrainy — to tutaj z zachodniej części Polski spływały dary, które były segregowane, pakowane i przechowywane do momentu transportu pojazdami ciężarowymi floty LCL Spedition na teren Ukrainy. Zarząd spółek LCL odpowiedział również na apel Szpitala Wojewódzkiego z prośbą o pomoc w magazynowaniu sprzętu medycznego, mającego stać się wyposażeniem Centrum Zdrowia Matki i Dziecka po jego uruchomieniu — funkcjonowanie tej jednostki zostało zawieszone z powodu konieczności utworzenia w dedykowanym Centrum budynku Szpitala Tymczasowego, w którym odbywa się leczenie pacjentów zarażonych koronawirusem. LCL Logistic udostępniło swoje nowe magazyny na potrzeby Szpitala bezterminowo.

Nowe miejsca pracy w LCL Logistic

Większa powierzchnia magazynów wymaga zwiększenia liczby osób obsługujących je, powstały więc nowe miejsca pracy dla magazynierów, magazynierów z uprawnieniami UDT, brygadzistów oraz liderów działu przyjęć. Nowe miejsca pracy to zawsze świetna wiadomość dla mieszkańców danego regionu. Informacje odnośnie szczegółów rekrutacji można uzyskać tutaj

A co poza stabilnym zatrudnieniem w rozwijającym się przedsiębiorstwie może zaoferować przyszłym pracownikom LCL Logistic? Z pewnością świetną atmosferę pracy w zgranej grupie — wystarczy zerknąć na poniższy materiał promujący aktualną rekrutację, by się domyślić, że z taką ekipą nie można się nudzić w pracy.

Rok 2022 przyniósł szereg pozytywnych zmian: rozwój firmy, rozbudowę magazynów oraz nowe miejsca pracy dla kolejnych członków naszego zespołu. Słowem — w nowym roku, nowi, jeszcze lepsi my.