Certyfikowany operator logistyczny – Wyższy standard usług logistycznych

W LCL Logistic chcemy świadczyć usługi logistyczne na najwyższym europejskim poziomie. Naszym celem jest możliwość kompleksowej realizacji najbardziej wymagających projektów. Dążymy do osiągania długoterminowych celów, mając na uwadze rozwój, jakość świadczonych usług, bezpieczeństwo pracowników i przechowywanej żywności, a także doskonalenie procesów zachodzących w przedsiębiorstwie.

Certyfikowany operator logistyczny – LCL Logistic

Bardzo miło nam poinformować, że w LCL Logistic przeszliśmy z wynikiem pozytywnym audyt certyfikujący aż trzech norm ISO! Z dumą nazywamy się certyfikowanym operatorem logistycznym. Nasze certyfikaty to:

  • System Zarządzania Jakością PN-EN ISO 9001:2015-10
  • System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności  PN-EN ISO 22000:2018-08
  • System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy PN-ISO 45001:2018-06

System Zarządzania Jakością – Certyfikat ISO 9001

ISO 9001 to standard akceptowany i rozpoznawany na całym świecie, wydawany przez Międzynarodową Organizację Normalizacyjną. Certyfikacja obejmuje usługi wynajmu powierzchni magazynowych, logistykę kontraktową, magazynowanie towaru oraz wszystkie elementy związane z tymi usługami.  Ponadto bezpieczeństwo i higienę zarówno naszych pracowników jak i wszystkie inne osoby odwiedzające naszą siedzibę. Wdrożeniem norm uregulowaliśmy również kwestie kwalifikacji naszych dostawców, co spowodowało zwiększenie bezpieczeństwa interesów naszych kontrahentów.

Międzynarodowy certyfikat ISO 9001 to gwarancja najwyższej jakości oferowanych usług. Wdrożenie norm zgodnych z tym certyfikatem pozwala na zwiększenie wydajności oraz ujednolicenie procedur związanych z oferowanymi usługami, dzięki czemu klienci mają pewność, że powierzone zadania będą realizowane na najwyższym poziomie, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Dodatkowo precyzyjne określenie przebiegu audytów i przeglądu procesów pozwala na uzyskanie informacji niezbędnych do ciągłego rozwoju oraz doskonalenia wszystkich elementów w przedsiębiorstwie. Norma ISO 9001 opiera się na następujących zasadach: 

  • orientacja na klienta,
  • przywództwo,
  • zaangażowanie pracowników,
  • podejście procesowe,
  • ciągłe doskonalenie,
  • podejmowanie decyzji na podstawie faktów,
  • zarządzanie relacjami.

System Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności – Certyfikat ISO 22000

ISO 22000 określa standard obejmujący system zarządzania bezpieczeństwem żywności. Norma oparta jest na wytycznych normy HACCP, która skupia się przede wszystkim na bezpieczeństwie przechowywanej żywności. Jako firma z branży logistycznej chcemy, aby nasi klienci mieli pewność, że przechowywane produkty są magazynowane w odpowiednich warunkach zgodnie z przyjętymi procedurami. Wdrożenie normy ISO 22000 daje gwarancję naszym klientom, że w zależności od rodzaju towaru będzie on przechowywany przy zachowaniu wszystkich środków bezpieczeństwa i higieny. 

Certyfikat ISO 22000 obejmuje elementy takie jak formę magazynowania produktów, miejsce, w jakim są przechowywane oraz wszystkie inne czynniki mające wpływ na utrzymanie wysokiej jakości magazynowanych towarów. A także sposób w jaki należy monitorować warunki (wilgotność i temperaturę) oraz CCP, czyli krytyczne punkty kontroli (Critical Control Point).

System Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy – Certyfikat 45001

ISO 45001 określa wymagania dla systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy. Pracownicy są podstawą funkcjonowania przedsiębiorstwa, dlatego niezwykle ważna jest dbałość o ich bezpieczeństwo i komfort pracy. Wprowadzenie procedur odnoszących się do poprawy bezpieczeństwa pracowników, pozwala na zwiększenie wydajności ich pracy, identyfikację i szybszą reakcję na możliwe zagrożenia pojawiające się w miejscu wykonywanych zadań oraz ograniczenie obrażeń związanych z wykonywaniem pracy, liczby wypadków, czy też absencji pracowników. Dodatkowo wdrożone zasady są niezwykle pomocne w stworzeniu jasnej i kompleksowej polityki BHP. Procedury dotyczące systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy naciskają na dołożenie wszelkich starań, aby pracownicy czuli się bezpiecznie, wykonując powierzone im obowiązki i zadania.

Wdrożenie powyższych procedur z pewnością pozwoli na efektywne realizowanie długoterminowych celów, tak aby zaspokajać potrzeby naszych klientów i zwiększać jakość oferowanych usług.